7. İstanbul Mikronöroşirürji Kursu

 

Mikronorosirurji_kursu

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü tarafından bu yıl düzenlenecek olan “İstanbul Mikronöroşirürji Kursu”, 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kurs süresince Prof. Dr. Gazi Yaşargil de dünyanın birçok ülkesinden gelen beyin cerrahlarına deneyimlerini paylaşıyor olacak.

Beyin cerrahisi denildiğinde dünyada akla gelen ilk isim olan “Yüzyılın Beyin Cerrahı” Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in deneyimlerini paylaşacağı kurs, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uğur Türe’nin direktörlüğünde gerçekleşecek. Dünyanın dört bir yanından beyin cerrahlarının ve özel davetle gelen eğitmenlerin katılımı ile gerçekleşen kursa kayıtlar aylar öncesinden doldu.  

Amerika Birleşik Devletleri’nden Japonya’ya kadar birçok ülkeden Türkiye’ye bu kurs için gelen hekimler; Prof. Dr. Uğur Türe ile birlikte, hem bilimsel projeler üzerinde çalışan, hem de hekimliğe Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde devam ederek hastalarla bir araya gelen mikro sinir cerrahisinin kurucusu, Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in tecrübelerinden faydalanma şansı yakalayacak.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde Üç Boyutlu Canlı Ameliyat Yayını için Özel Hazırlık!

Prof. Dr. Uğur Türe’nin epilepsi ve tümör cerrahisi gibi operasyonlarında kendi geliştirdiği teknikler ile gerçekleştirdiği ameliyatları; kursa katılan beyin cerrahları, üç boyutlu olarak canlı yayında takip edebilecekler. Ameliyatların canlı yayınlarını ekran başında kursiyerler ile birlikte Prof. Dr. Gazi Yaşargil de takip edecek. Cerrahi tedaviye uygun epilepsi hastaları, beyin tümörü ve damarsal bozuklukları olan hastalar için Prof. Dr. Uğur Türe’nin geliştirdiği yeni teknikler birçok hasta için tedavi umudu taşıyor.

Yayın Tarihi : 11/12/2017
/**/