HoLEP (Holmium Lazer Prostat Enükleasyonu)


Holmium Lazer Prostat Ameliyatı, prostat büyümesi sorununun çözümünde kullanılan minimal invaziv yani kapalı cerrahiyle gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Herhangi bir kesi yapılmadan erkeklerin hayatlarını ciddi şekilde etkileyen prostat büyümesine bağlı idrar sorunları da tedavi edilebilmektedir.

 

HoLEP (Holmium Lazer Prostat Enükleasyonu) Nedir?

Holmium Lazer Prostat Enükleasyonu (HoLEP), herhangi bir derecede iyi huylu prostat büyümesine bağlı işeme sorunu yaşayan (hafif, orta ve şiddetli derecedeki tüm işeme şikayetleri), idrar retansiyonu yani mesanesi dolu olmasına rağmen idrar yapamama durumu, prostat büyümesine bağlı tekrarlayıcı idrar yolu enfeksiyonu ya da prostat büyümesine bağlı idrarda kanama problemi olan erkeklerin tedavisinde kullanılan endoskopik (minimal invazif) cerrahi yöntemidir. HoLEP’in hastalar ve hekimler açısından tercih edilebilir bir yöntem olmasını sağlayan en önemli kazanımları; işlem sonrasında minimum kanama riski olması ve hastanede yatış süresinin kısalması ile çok daha hızlı bir iyileşme sağlamasıdır.  Ayrıca, HoLEP yönteminde diğer bazı lazerlerde olduğu gibi adenom dokusu (büyüyen ve idrar yolunu tıkayan prostat dokusu) eritilmez, tamamen çıkarılır.

 

HoLEP Nasıl Çalışır?

Ürolojik cerrahide geniş kullanım alanı bulan holmium lazer teknolojisinin HoLEP yöntemindeki yeri idrar akışını engelleyen prostat dokusunun tamamen prostatın iç kısmından çıkarılması esasına dayanmaktadır.

 

Formu doldurun, biz sizi arayalım:


Kullanıcılar bunları da aradı:

Yayın Tarihi : 01/03/2022