Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı


Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Jinekolojik Onkoloji Bilim dalı bünyesinde, jinekolojik kanserlerin tarama, tanı ve tedavisine yönelik çalışmalar multidisipliner yaklaşımla sürdürülmektedir.


Kadın üreme organlarında; yumurtalıklar, rahim, vajen, yumurtayı taşıyan tüpler, vajen girişini sınırlayan vulva, meydana gelebilecek tüm iyi ve kötü huylu jinekolojik hastalıkların tanı ve tedavisi jinekolojik onkoloji bilim dalı tarafından incelenmektedir.

Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı bünyesinde; Onkolojik danışmanlık, tarama çalışmaları, şüpheli jinekolojik ve diğer branş olgularının konsültasyonu ve ayırıcı tanısı, Jinekolojik Onkoloji vakalarının medikal ve cerrahi tedavisi, üreme Sisteminin Preinvazif-Borderline, invazif kanserlerinin tedavisi, Jinekolojik Onkolojide koruyucu ve tedavi edici aşı uygulamaları, ailesel kanserlerin tanısı, koruyucu ve tedavi edici yaklaşımlar, Serviksin Preinvazif lezyonları için tanı ve tedavi uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Jinekolojik kanser günümüzde kadın sağlığını ciddi anlamda etkileyen sağlık sorunlarının başında yer almaktadır. Rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanserleri jinekolojik kanserler içinde en sık rastlanan kanserler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, vajina kanseri, vulva kanseri, pelvikte gelişebilecek kitleler kadın sağlığını yakından ilgilendirmektedir.

Özellikle tarama ve aşı programlarının son derece önem taşıdığı jinekolojik kanserler konusunda toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmaları da yine Jinekolojik Onkoloji Bilim dalı bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

 

Formu doldurun, biz sizi arayalım:


Bu Videolar İlginizi Çekebilir

Yayın Tarihi : 12/02/2021
/**/