Mikrocerrahi Kliniği

Vücudun hemen her bölgesinde oluşan doku veya organ kaybına çözüm sağlayabilen mikrocerrahi, saçlı deri gibi farklı doku parçalarının da vücuda geri kazandırılmasını sağlıyor.

Benzer şekilde vücudun hassas olan sinir ve damar gibi parçalarının hastalıklarının cerrahisinde de mikrocerrahi yöntemler kullanılıyor. Doğuştan olan şekil bozuklukları ve gelişim geriliklerin tedavisinde veya kaza sonucu eksik şekillendirilmiş vücut parçalarında da mikrocerrahi yöntemlerle aslına en yakın biyolojik onarımlar yapılyor. Kemik dokusunun kırık, tümor, kanlanma bozukluğuna bağlı kayıplarında canlı kemik dokuları kalça başına, dize destek amacıyla naklediliyor. Yine burun onarımı veya çene kemiğinin işlevini yerine getirmek için  hastalara bacak kemiğinden çene yapılabiliyor ya da önkolda hazırlanan burun nakledilebiliyor.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Mikrocerrahi Kliniği’ nde bu tür ameliyatlar, yeterli tecrübe ve bilgisi bulunan uzmanlar tarafından, akademik bir bir ruh ile ihtiyaçları olan hastalara uygun hizmeti verebilecek şekilde yapılıyor.

Hastanenin tüm merkezlerinde olduğu gibi, Mikrocerrahi Merkezinde de multidisipliner bir yaklaşım benimseniyor. Yapılan ameliyatın fonksiyonelliğe ulaşabilmesi için fizik tedavi ve rehabilitasyonun büyük önem taşıdığının bilinciyle el cerrahisi konusunda deneyimli fizyoterapistler hastalara gerekli desteği sunuyor..

Detaylı bilgi için:
0216 578 40 46

Yayın Tarihi : 07/08/2015
/**/