Yeditepe Üniversitesi Doku Tipleme Laboratuvarı

Yeditepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doku Tipleme Laboratuvarı 2013 yılından beri, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ruhsatla, Doku Tipleme Laboratuvarları Yönetmeliği uyarınca kurum içi ve dışında organ nakil merkezlerine hizmet vermektedir.

Hastanemizde gerçekleştirilmekte olan böbrek, karaciğer, kemik iliği ve kök hücre oran nakli için hizmet vermekte olan laboratuvarımız, modern laboratuvar sistemleri ile donatılmıştır. Deneyimli çalışan kadrosu, JCIA akredite bir kurumda hizmet veriyor olması, farklı tipte nakiller konusunda da deneyimli bir ekip ile çalışılıyor olması laboratuvarımızın temel özellikleridir. Transplantasyon için gerekli tüm testlerle ilgili bilgiler (örnek alımı, taşınması, analizler ve raporlama) ekte sunulan Doku Tipleme Laboratuvarı Rehberi’nde detayları ile anlatılmıştır. Yeditepe Doku Tipleme Laboratuvarı EN ISO 15189 akreditasyonu için başvuruda bulunmuştur, inceleme aşamasındadır.  

Soru ve istemleriniz için infodtl@yeditepe.edu.tr adresine yazabilir, 0216 578 00 00 / 5779 – 5773 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

DOKU TİPLEME LABORATUVARI TEST REHBERİ