T.C. Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi

Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi, İstanbul Anadolu Yakası’nda D-100 karayoluna cepheli olarak Koşuyolu’nda oldukça merkezi bir konumda kurulmaktadır. Onkoloji ağırlıklı olarak hizmet verilecek genel hastanede; beyin cerrahisinden, nörolojiye, ürolojiden, genel cerrahiye, pediatriden, kadın doğuma kadar genel branşların tümü olacaktır. 

Hastane 208 yatak, tam donanımlı 10 tane ameliyathaneye sahip olacak. Hastanede bir ilkle Yeditepe Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilen antimikrobiyel, antibakteriyel, antiviral, antifungal bir madde, kullanılan tüm yüzeylere boya aşamasında püskürtülme suretiyle yapıştırılacak böylece hastane fiziki dokusunda hiçbir yerinde bakteri ve mikrop üremesine müsaade edilmeyecek. Patenti Yeditepe Üniversitesi olarak alınan ve tamamen milli imkanlarla kendi laboratuvarlarımızda geliştirdiğimiz bu madde kullanılacaktır.

Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi’nin inşaatı tamamlandı ve iç dekorasyon kısmında çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmaların hemen ardından tıbbi cihazlar gelecek ve kurulumları yapılacak. Hastanenin çok yakında hizmete geçmesi hedefleniyor.