Uyku Bozuklukları Kliniği

Araştırma sonuçlarına göre hayatımızın yaklaşık üçte birini uykuda geçiriyoruz. Uykuda sorun varsa hayatın diğer alanları da sekteye uğruyor.
 
Örneğin gece uyuyamayan kişilerde ertesi gün iş verimsizliği olduğu saptanan bir gerçek. Ya da uyku apnesi (uykuda soluk durması) olan bir kişi için araba kullanmak büyük bir risk taşıyor. Çünkü gece kaliteli bir uyku uyuyamayanların trafik kazası yapma olasılığı artıyor.

Bu kadar önemli etkileri olan uyku rproblemlerinin ortadan kaldırılması konusunda,  Nöroloji, Göğüs Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz ve Psikiyatri bölümlerinin birlikte çalıştığı Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Uyku Bozuklukları Merkezi  multidisipliner bir yaklaşım benimsiyor.

Çeşitli nedenlere bağlı olan uyku bozukluklarının tanısı için hastanın bir gece boyunca uyku laboratuvarında kalması gerekiyor, burada hastanın uyku evreleri ile solunumu takip ediliyor. Tetkiklerden sonra kişi, uyku bozuklukları ile ilgili ekip tarafından değerlendiriliyor ve tedavi planı yapılıyor.

Sizler de Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Uyku Bozuklukları Merkezi’ ne başvurabilir, kaliteli bir uyku ve kaliteli bir yaşama tekrar merhaba diyebilirisniz.